• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Takvim
Yahoo Grup Üyeliği
Ankara CumokYahoo Gruba üye olmak isteyenlerin,
İletişim kısmından "İletişim Formu" nu doldurmaları,  konu kısmına yahoo grup üyesi olmak istediklerini belirtmeleri yeterlidir.
                 

Ankara CUMOK İletişim Sitesi

Anasayfa

Biz, Cumhuriyet Vakfı senedinin “Başlangıç” bölümünde sıralanan ilke ve amaçlar doğrultusunda yayın yapan gazetemizi; emekleri, kalemleri ile yücelten yazarlarımızı, çalışanlarımızı, bürolarımızı ve değerlerimizi, kısacası ‘’Tehlikenin farkında mısınız!’’ diyen gazetemizi geri istiyoruz! Oyalanmaya vakit yoktur. Bunu istemek, bu metnin başında sağlam gerekçe ve dayanaklarıyla sıraladığımız gibi en doğal hakkımız, sorumluluğumuz ve görevimizdir.
11.03.2016
Ankara CUMOK olarak düzenlediğimiz ve ''Özgen Acar ile Tarihe Yolculuk'' adını verdiğimiz gezinin onüçüncüsünde Antalya'ya gidiyoruz.
08.03.2016
Ankara CUMOK olarak düzenlediğimiz ve ''Özgen Acar ile Tarihe Yolculuk'' adını verdiğimiz gezinin onikincisinde Ankara'da müzeleri geziyoruz.
26.02.2016
Yazarlarımıza, CAN DÜNDAR ve ERDEM GÜL'e geçmiş olsun diyoruz. Basın özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmazıdır.. Kalemi uğruna hiç kimsenin bedel ödemediği bir Türkiye dileğiyle...
26.02.2016
Ankara’nın göbeğinde acımasız bir saldırı daha. Tarih 17 Şubat 2016. An itibariyle 28 canımızı yitirdik. 61 yaralı. Yüreğimiz yaralı, içimiz sızlıyor, yastayız, tepkiliyiz. Ülkemizi “Yurtta barış, dünyada barış” noktasından, “yurtta savaş, dünyada savaş” noktasına getirenlere tepkiliyiz. Bizi ben-sen diye ayıranlara tepkiliyiz. Gözü doymaz emperyalistlerin bölgemizi kan gölüne çevirmesine tepkiliyiz.
17.02.2016
Yunus Nadi Cumhuriyet gazetesini kurdu... Nadir Nadi bu kuruluşu binbir zahmet ve dirençle kurumlaştırdı... Bugünkü Cumhuriyet çalışanları bu tarihin mirasını üstlenmişlerdir... Cumhuriyet yalnız Türkiye’de değil, dünya ölçeğinde, bir eşi daha bulunamayacak bir tarihçeye sahiptir...
12.02.2016
Başta Yunus ve Nadir Nadi olmak üzere birçok yazarın aktif siyasetteyken, hatta bakanken gazetemizdeki köşelerinde de yazmayı sürdürdüğünü biliyoruz. Gazetemizde köşeleri tutmuş, bütün yazılarında, demeçlerinde özgürlükten, demokrasiden, insan haklarından dem vuran, ama bizce bütün bunları içselleştirememiş kişilerin bütün bu gerekçelerini, bahanelerini, saldırılarını reddediyoruz. Ne gazetemizden, ne de Mustafa Balbay ve Gündem köşesinden vazgeçiyoruz. BALBAY'A KÖŞESİ İADE EDİLMELİ... HEMEN ŞİMDİ...
06.02.2016
05.02.2016
Ankara CUMOK tarafından, 14 Şubat Pazar günü Ilgaz Dağı'na gezi düzenlenmiştir. Gezi içeriği yazı devamında iletilmektedir.
02.02.2016
37 yıl önce bugün kurşunlanarak öldürüldü. Tetikçi Mehmet Ali Ağca defalarca ifade değiştirdi, mahkemeden gizlice alınan ifadeler imha edildi, bazı dosyalar kaybedildi, olayda adı geçenler, kaçanlar korundu, saklandı, onlarca insan, kurum ve kuruluş ‘zan’ altında bırakıldı. Gerçek azmettiriciler hâlâ açığa çıkarılmadı.
01.02.2016
 8 
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret57267