• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Takvim
Yahoo Grup Üyeliği
Ankara CumokYahoo Gruba üye olmak isteyenlerin,
İletişim kısmından "İletişim Formu" nu doldurmaları,  konu kısmına yahoo grup üyesi olmak istediklerini belirtmeleri yeterlidir.
                 

Ankara CUMOK İletişim Sitesi

Anasayfa

Ankara CUMOK olarak düzenlediğimiz ve ''Özgen Acar ile Tarihe Yolculuk'' adını verdiğimiz gezinin onikincisinde Ankara'da müzeleri geziyoruz.
26.02.2016
Yazarlarımıza, CAN DÜNDAR ve ERDEM GÜL'e geçmiş olsun diyoruz. Basın özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmazıdır.. Kalemi uğruna hiç kimsenin bedel ödemediği bir Türkiye dileğiyle...
26.02.2016
Ankara’nın göbeğinde acımasız bir saldırı daha. Tarih 17 Şubat 2016. An itibariyle 28 canımızı yitirdik. 61 yaralı. Yüreğimiz yaralı, içimiz sızlıyor, yastayız, tepkiliyiz. Ülkemizi “Yurtta barış, dünyada barış” noktasından, “yurtta savaş, dünyada savaş” noktasına getirenlere tepkiliyiz. Bizi ben-sen diye ayıranlara tepkiliyiz. Gözü doymaz emperyalistlerin bölgemizi kan gölüne çevirmesine tepkiliyiz.
17.02.2016
Yunus Nadi Cumhuriyet gazetesini kurdu... Nadir Nadi bu kuruluşu binbir zahmet ve dirençle kurumlaştırdı... Bugünkü Cumhuriyet çalışanları bu tarihin mirasını üstlenmişlerdir... Cumhuriyet yalnız Türkiye’de değil, dünya ölçeğinde, bir eşi daha bulunamayacak bir tarihçeye sahiptir...
12.02.2016
Başta Yunus ve Nadir Nadi olmak üzere birçok yazarın aktif siyasetteyken, hatta bakanken gazetemizdeki köşelerinde de yazmayı sürdürdüğünü biliyoruz. Gazetemizde köşeleri tutmuş, bütün yazılarında, demeçlerinde özgürlükten, demokrasiden, insan haklarından dem vuran, ama bizce bütün bunları içselleştirememiş kişilerin bütün bu gerekçelerini, bahanelerini, saldırılarını reddediyoruz. Ne gazetemizden, ne de Mustafa Balbay ve Gündem köşesinden vazgeçiyoruz. BALBAY'A KÖŞESİ İADE EDİLMELİ... HEMEN ŞİMDİ...
06.02.2016
05.02.2016
Ankara CUMOK tarafından, 14 Şubat Pazar günü Ilgaz Dağı'na gezi düzenlenmiştir. Gezi içeriği yazı devamında iletilmektedir.
02.02.2016
37 yıl önce bugün kurşunlanarak öldürüldü. Tetikçi Mehmet Ali Ağca defalarca ifade değiştirdi, mahkemeden gizlice alınan ifadeler imha edildi, bazı dosyalar kaybedildi, olayda adı geçenler, kaçanlar korundu, saklandı, onlarca insan, kurum ve kuruluş ‘zan’ altında bırakıldı. Gerçek azmettiriciler hâlâ açığa çıkarılmadı.
01.02.2016
Bir aydınlanma savaşçısı, hukukçu, Atatürkçü düşüncenin ödün vermez savunucusu Prof. Dr. Muammer Aksoy 26 yıl önce bugün, evinin önünde kurşunlanarak öldürüldü. Suikast, faili bilinmeyen bir cinayet olmayı sürdürüyor…
31.01.2016
Gazetemizin yazarı, araştırmacı, kalpaksız Kuvayi Milliyeci, Sakıncalı Piyade UĞUR MUMCU 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konan C-4 tipi plastik bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitirdi. Suikastın hemen ardından olay yerinde inceleme yapan uzmanların hiçbir delil bulamadığı, patlamayla etrafa dağılan ve cımbızla toplanması gereken delillerin ise süpürgeyle süpürüldüğü iddia edilmiştir.
23.01.2016
 7 
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 12° 2°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret47214