• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Takvim
Yahoo Grup Üyeliği
Ankara CumokYahoo Gruba üye olmak isteyenlerin,
İletişim kısmından "İletişim Formu" nu doldurmaları,  konu kısmına yahoo grup üyesi olmak istediklerini belirtmeleri yeterlidir.
                 

Ankara CUMOK İletişim Sitesi

Anasayfa

Laiklik ve Cumhuriyetin değerleri konusunda duyarlı siyasetçiler, sendikalar, meslek kuruluşları ve aydınlar ortak bir açıklama yaparak, AKP öncülüğündeki "uzlaşma" girişiminlerinin bir aldatmaca olduğunu belirterek kamuoyunu uyardılar. Aralarında CHP Eski Milletvekili Hüseyin Aygün, Yarsav ve Yargıçlar Sendikası Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Alevi Bektaşi Federasyonu ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Önceki Başkanı Fevzi Gümüş, CHP'li Devrimci Demokratlar Grubundan Necdet Saraç, bazı sivil toplum kurluşları, sendikalar ve vakıfların da olduğu bir grup, kamuoyuna ortak açıklama yaparak "Sahte Atatürk ve demokrasi söylemleriyle güçlendirilen gerici ve piyasacı tehlike karşısında yurttaşlarımızı ve siyasileri uyarıyor, dikkatli olmaya çağırıyoruz!" uyarısı yapıldı.
18.08.2016
12.08.2016
09.08.2016
Hocaların hocası, dünyaca ünlü tarihçimiz Prof. Dr. HALİL İNALCIK ( 26 Mayıs 1916 - 25 Temmuz 2016 ) yaşamını yitirdi. 1200'ü aşkın eseriyle yolumuzu aydınlatmaya devam edecek. Işıklar yoldaşı olsun..
25.07.2016
Türkiye Cumhuriyeti'nin "tapu senedi" niteliğini taşıyan , bağımsız ve eşit bir devlet olarak uluslararası topluma kabul edilmemizi sağlayan, kapitülasyonlar kaldırılarak ekonomik açıdan bağımsızlığımızı belgeleyen, Misak-ı Milli sınırlarımızı büyük ölçüde çizen Lozan Anlaşmasının 93. yılı kutlu olsun.
23.07.2016
22.07.2016
Uğur Mumcu'nun "“Köy Enstitülerinin kurulduğu yerlere birer meçhul öğretmen anıtı dikilmeli ve her kuruluş günlerinde saygı duruşunda bulunmalıyız.” sözleriyle nitelediği, aydınlanma devrimimizin en önemli mihenk taşlarından olan ve eğitimin sürdüğü 5 yıl boyunca gericilerin, yobazların ve din tacirlerinin korkulu rüyası haline gelen Köy Enstitülerinin mimarı İsmail Hakkı Tonguç'u 56. yıl önce bugün yitirdik. Aydınlanma devrimimize kattıkları hala yolumuzu aydınlatıyor. Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.
23.06.2016
Yüzü aydınlığa dönük bilim insanı, ilahiyat ve felsefe profesörü, hukukçu, laikliğin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yenilmez savunucularından YAŞAR NURİ ÖZTÜRK'ü yitirdik. Yaşamı boyunca halkı aydınlatmak için uğraş verdi, onları Kuran'la aldatmaya çalışanlarla mücadele etti. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyoruz. Işık içinde uyusun..
23.06.2016
19 Haziran Pazar günü Hacıbektaş'taydık Ankara CUMOK olarak. İlhan - Turhan Selçuk kardeşleri ve bir başka aydınlanmacı Fikret Otyam'ı andık, sevgiyle ve özlemle.. Hacıbektaş'ta İz Bırakan Aydınlar Gömütlüğnde, çınar ağaçları gölgesinden bizi aydınlattıklarını konuştuk. Saygı, sevgi ve özlemle Sevgili İLHAN SELÇUK'un Pencere'sınde gazetemizin 85. kuruluş yıldönümünde kaleme aldığı yazıyı paylaşıyoruz.
21.06.2016
03.06.2016
 6 
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret57266